שאלות ותשובות קורונה וחדרי בריחה

נכתב על ידי גיא בוסקו

המדינה הגדירה במפורש את התחומים בהם נדרש תו ירוק. אלה הם: אירועי תרבות וספורט, כנסים ותערוכות, בתי מלון, חדרי כושר וסטודיו, בריכות וקאנטרי קלאב, בתי תפילה מעל ל-50 איש, אולמות וגני אירועים, פסטיבלים, מסעדות, ברים חדרי אוכל ובתי קפה, מוזיאונים וספריות, אטרקציות תיירותיות ופארקי שעשועים, אוניברסיטאות ומוסדות להשכלה גבוהה.

חדרי בריחה הם אף אחד מהנ"ל

ממש לא צריך. מוזמנים עם הילדים או בלי הילדים, כך או כך לא צריך להציג כלום בכניסה.

רק כמובן מיותר לציין אבל אם מישהו עם חום או לא מרגיש טוב אל תבואו.

המדינה הגדירה בין השאר בתו הסגול "חנויות ומתחמים שבהם מתקיימת קבלת קהל". חדרי בריחה לכן יפעלו על פי התו הסגול.

כרגע עוד לא הוגדר לחלוטין כל מה שקשור בתו הסגול החדש מלבד הגבלה של אדם על כל 7 מ"ר (כלל שחדרי בריחה עומדים בו) ויתכן שבהמשך יוגדרו גם בדיקת חום בכניסה וכללים נוספים שלא מפריעים להתנהלות התקינה של החוויה בחדר הבריחה

הפוסט הזה לא מדבר בשם כל חדרי הבריחה בארץ, כל מתחם הוא שונה ויש כאלה שמקפידים מאוד לחטא ויש כאלה שפחות. אם זה נושא שחשוב לכם אתם יכולים להתקשר למתחם ספציפי שמעניין אתכם ולשאול מה הצעדים שהוא נוקט אצלו ואיזה סוגי נקיון מבוצעים.

כך או כך חשוב לזכור שאנחנו יודעים היום הרבה יותר על הוירוס מאשר בתחילת הקורונה, והחשש מהדבקה ממשטחים הוא כיום אפסי. זה וירוס נשימתי שמועבר טיפתית בין אנשים שעומדים קרוב. משטחים זה כבר לא אישו.

ובכל זאת, מתחמים רבים ובניהם אנחנו, מחטאים ליתר בטחון ואתם כמובן גם יכולים לשחק עם כפפות ו\או לשטוף ידיים לפני ואחרי המשחק

במתחמים רבים המפעילים עוברים בדיקות שגרתיות לקורונה שמוודאות שהם לא חולים, זאת בנוסף לתדריך שמועבר כמובן עם מסכה ובריחוק (ובמספר מתחמים גם ללא מפגש עם המפעיל בכלל).

חשוב לזכור שהאינטרקציה היא קצרה, רחוקה, ובטוחה. במובן הזה בטוחה יותר מללכת למכולת או לכל חנות אחרת. שלא לדבר על יציאה למקומות בהם אתם מוקפים בעשרות אנשים זרים. 

בחדר בריחה כל השטח לרשותכם ואתם לבד עם האנשים שבחרתם לבוא איתם.

רוב המתחמים מקפידים על הפרדה בין קבוצות כך שלא תפגשו אף אחד. גם לגבי זה מומלץ להתקשר ולשאול מראש, אם זה משהו שחשוב לכם