איך לפתור חדר בריחה?

למען הפרוטוקול, אנחנו לא פותרים כל חדר בריחה שאנחנו עושים ללא רמזים. לפעמים זה אשמת החדר, ברוב הזמן זו אשמתי. עם זאת, בתור מי שעשה מעל 100 חדרים, אתה מתחיל לפתח הרגלים איך לפתור חדר בריחה. למעשה, בכל פעם שאני נכשל בפתרון חידה, אני זוכר את זה בפעם הבאה, אז אני לא אכשל שוב.

זכור, עם זאת, המטרה היא להנות. אם "החוקים" שאני מציע לא נשמעים כמו כיף, אל תשתמשו בהם. וכמובן, להלן הן דעותי בלבד.

הקמת צוות

ישנם אנשים שיכולים לעשות חדר סולו. אני לא. לצורך העניין, חדרים שדורשים הרבה חיפושים זקוקים לעוד אנשים כדי לעזור לכסות עוד שטח. מציאת קבוצה טובה שאיתה אתהמרגיש בנוח זה חשוב.

הכר את החולשות שלך – באופן אישי, אני טוב בתצפית, מתמטיקה וזיכרון. אני לא טוב במציאת דפוסים וקורלציה. כשאני צריך להרכיב צוות, אני מוצא אנשים שיש להם מיומנויות שונותממני, מה שמוביל ל…

גיוון – חברי הצוות שלך לא צריכים לחשוב כמוך. לך יש אותך, לחשוב כמוך. מצא אנשים שיכולים לפתור חידה שבא אתה תיתקע. מצא מי חושב מחוץ לקופסה, ובפרט, מי שחושב מחוץלקופסה שלך.

מיומנויות שימושיות – קשה לכמת כשרון בנושא פתרון חידות,  ולא תהיה רשימה ממצה. יתר על כן, לא בכל חדר צריך את כל הכישורים האלה.

חיפוש – חלק מהחדרים מסתירים דברים טוב. קצת יותר מדי טוב.

תצפית לאבחנה – האם האובייקט שאתה מסתכל הוא רמז? או שזה סתם תפאורה?

מתאם –  מי יכול לחבר רמזים שנמצאו אל החידה הנכונה. לפעמים דורש קפיצה בלוגיקה.

זיכרון – ייתכן שיהיה עליך לזכור רצפים של מספרים או סמלים.

מתמטיקה – כן, מתמטיקה משמשת הרבה. לפעמים ללא נייר. אלגברה צורנית נפוצה בחדרי בריחה.

זיהוי תבניות – מי שיכול לראות דפוסים בתוך ערבוביה של שטויות.

הפשטה – חדרים גדולים ופתוחים, ומקביליים יכולים להיות מציפים. מי שיכול לפרק את החדר לחלקים בדידים פשוטים יהיה בעל יתרון.

ראיה כוללת – שוב, עם חדר פתוח, מקבילי, זה יכול להיות קשה לראות איפה להתחיל. אדם זה יראה כיצד החידות השונות מתקשרות ולאן צריך להתקדם. אדם זה צריך להיות מנהיג חזקכדי להנחות את צוות.

מה לעשות בחדר

שיטות נפוצות כאשר נכנסים לחדר, ולאחר מכן איך ניגשים לפתור אותו.

ציות לכללים – לכל חדר יש כללים קצת שונים. לדוגמה, יש חדרים שיאפשרו לך להסיר את הציורים מהקיר. אחרים לא. תוכל לחסוך זמן יקר אם אתה יודע מה אתה לא צריך לחפש.

חיפוש – חדרים תמיד מתחילים עם חיפוש. ודא שיש לך מישהו מהצוות שלך עם מיומנות זו ממוקסמת גבוה ככל האפשר. עצה אחת שלמדתי ממשחקי הרפתקה: בעת פתיחת דלת חדרחדש, תמיד להסתכל מאחוריה.

הערך את המצב – להעריך אילו מהמנעולים צריכים להיפתח, ומה פותח אותם: מפתח, מספר או אותיות.

מציאת דפוסים – אתה לא תיפול על תשובה ולאחר מכן תמצא לאיזה מנעול היא עשויה להתאים (למרות שזה קורה). צריך לחפש באופן פעיל תבנית שילוב מתאימה למנעול. יש לךמנעול קומבינציה ארבע ספרות? חפש רמזים מקובצים ברביעיות: ארבע תמונות, ארבע מילים, ארבעה סמלים, וכו’. יש לך מנעול אותיות של חמש אותיות? חפש מילים שיש בהן חמשאותיות. מצא את הדפוסים שיכולים לתת לך קומבינציה ושמתאימים למנעולים בחדר.

עבודה במקביל – לפעמים צוות אוהב להצטופף סביב חידה אחת, הצוות עוזב חידות אחרות מאחור ועבור לחידה המרגשת החדשה. תוכלו לפתור דברים מהר יותר אם תעבדו על חידותנפרדות בו זמנית. כן, זה אומר שאתה לא תקבל לראות את כל החידות. כן, זה גם אומר שאתה לא יכול להיות מודע במה השתמשו ומה לא היה בשימוש, ולכן …

ייעוד שטח עבור רמזים משומשים – על פי רוב, רוב הרמזים לאין שימוש חוזר. הניחו את הרמזים המשומשים איפשהו נגיש. זה ימנע מאנשים לנסות להתחיל לפתור חידה חדשה עם רמזמשומש.

ייעוד שטח עבור רמזים לא מנוצלים וקופסאות – טיפ טוב הוא לסדר את כל הרמזים פרוסים כך שכולם יוכלו להסתכל. ישנם כמה מקומות שבהם זה יכול להיות בעייתי (לדוגמא אם ישחשיבות למיקום הרמז).

דיון בפתרונות בהמשך – גם אני רוצה לדעת איך חידות נפתרות. העניין הוא, אתה לא צריך לדעת בזמן המשחק, במיוחד אם יש לך 10 דקות לסיום. צריך להתנגד לדחף לשאול "איךהצלחת לפתור את זה?"

שיתוף החברים בכל ותקשורת – חשוב לא להשאיר רמזים הרחק מחברי צוות אחרים. חשוב גם לזהות מתי מישהו עסוק בעבודה על חידה, וצועק דברים אקראיים. ייתכן שיהיה צורךלהגיד לאדם מספר פעמים מה שמצאת. זה הרבה יותר חיוני בחדר שבו הצוות מפוצל. לדוגמה, אם הם נעולים מאחורי השער, הם לא רואים מה קורה בצד השני של השער, אבל אתהיכול. תמיד לשתף קודים שמצאת, מספרים ורמזים במקרה זה.

פתרון חידות

לאחר זמן מה, אתה תתחיל לראות חידות דומות שזה כמובן לא אותו סיפוק לפתור, אבל זה מאפשר לך להתקדם בחדר במהירות. הדברים הבאים עשויים להיות קצת ספוילר, אבל אלו הםהחידות שאנחנו נתקלים בהם כל הזמן.

דע מתי להפסיק – זה מתחלק לשלושה חלקים:

התנגד לחשיבת יתר – לפעמים, כאשר אתה תקוע, אתה מתחיל להעלות השערות בדרכים מורכבות כדי לפתור חידה.

לעתים רחוקות חידות מסובכות. במקרה זה, נכון להעביר את החידה למישהו אחר עם ראיה חדשה או אחרת.

האם יש לך מספיק מידע? – אחת הסיבות לחשיבת יתר היא חוסר ההבנה שאין לך מספיק מידע כדי לפתור את החידה.

לפעמים, המפתח לחידה עדיין נעול במקום אחר. לעתים נדירות אתה צריך לעסוק בניחושים אקראיים.

להכיר בעודף מידע – לפעמים יש לך יותר מדי מידע: למשל, ספר עם עשרים עמודים של קודים וסיסמאות.

אם אתה מתחיל במשימה מפרכת, עצור וחפש רמז שמאתר את התשובה.

איתור חידה– זוהי חידה הנפוצה בחדרים רבים. אתם תקבלו קבוצה של סימנים מסודרים בגריד או משהו דומה, למשל, מספר על טלפון, שעון, בלוק מכתבים. לאחר מכן תמצא רצף של סימנים אלה אשר יסמלו אותיות או מספרים על גריד זה.

נסה את הפתרון – אם מישהו מציע פתרון, תן לו לנסות ואל תתווכח למה זה לא בסדר. לפעמים, זה הרבה יותר מהר רק כדי להתבדות. יתר על כן, אם אף אחד לא עובד על פתרון, אתה לא צריך לבקש רשות לנסות את התאוריה שלך. פשוט תעשה את זה. אם אנשים מתרגזים כי פתרת חידה בלעדיהם, החלף את חברי הקבוצה.

חשיבה קבוצתית יכולה להיות רעה – הסעיף הזה קצת מסובך. אמרתי לשתף רמזים, אבל אני משתדל לא לשתף יותר מדי 'תיאוריות'. היית פעם במצב שבו נשארה חידה אחת בלבד, וכולם מנסים וריאציה של פתרון שמישהו הציע? בסופו של דבר, שהוא לגמרי הפתרון הלא נכון.! לפעמים, זה טוב שאנשים מוסיפים לפתרון כדי לעזור לפתור. במצבים אחרים, הפתרון המוצע הוא מבוא סתום שמוביל לשום מקום.

אם אתה תקוע

זה יקרה, וזה יהיה מתסכל. לפעמים, זו לא תהיה אשמתך.

בקש רמז – בממוצע, אם אתה לא יכול לפתור חידה בתוך עשר דקות, (וזה הרבה זמן) אז בקש רמז.

ניחוש מושכל – אם אתה יודע שלושה מספרים למנעול ארבע ספרות, תנסה כל שילוב של המספר הרביעי. זה עשוי להיות מהיר יותר מאשר למעשה להבין את המספר הרביעי. זה קצתהתחכמות, אבל אתה יודע, תחשוב על זה כאל פתרון יעיל חלופי.

לתת למישהו אחר לנסות – אם אתה לא מצליח להבין חידה, תן למישהו אחר לנסות. תשאיר את האגו בחדר הקבלה. אם אתה רוצה להיות גיבור, לך תשחק מבוכים ודרקונים או משהו.

בדוק היטב את עבודתך – זה קל להתעלם ממשהו. לא צריך להיעלב אם מישהו אחר בודק את מה שעשית, בין אם זה להזין קומבינציה, לספור משהו, או מה שלא יהיה.

כללי התנהגות

אל תמעיט בערכם של אנשים – יש לך שעה או פחות כדי לפתור את החדר. אנשים מזלזלים לא יפתרו את החדר מהר יותר. אם אתה חייב להראות כמה חד המוח שלך והדרך היחידהלעשות זאת היא על ידי זלזול באחר, תעשה מה שכולם עושים ושמור את זה לפייסבוק ולטוויטר. למעשה, פתרון שאתה עשוי לחשוב שהוא מטומטם יכול להיות הנכון. כאמור, לפעמים זההרבה יותר מהר לבדוק את הפתרון מאשר להתווכח עליו.

אל תתווכחו עם נותני הרמז (המפעילים) – לפעמים חידה אינה מתוכננת היטב. פעמים אחרות, זה כנראה אתה. כך או כך, זה עדיין מבזבז את הזמן בזמן שאתה מנסה לפתור את החדר.אתה לא צריך לנמק מדוע לא הבנת את החידה, ולא למה אתה חושב שהחידה שלהם גרועה.

סיכום

חשוב לזכור, לי יש מטרות שונות כשאני עושה חדר: אני מעריך אותו לפי עיצוב החידות והתחכום שלהן, ואני מנסה לפתור אותן ללא רמזים. מעל לכל, אני רוצה שיהיה לי כיף. ובכנות,בשביל זה אנחנו פה!

דילוג לתוכן