איך בוחרים? ועם מי כדאי ללכת לחדר בריחה?

הפייסבוק מלא תמונות של חברים מאושרים שהצליחו לברוח מחדרי בריחה (אסקייפ רום). כל שיחה בעבודה, בארוחה משפחתית, כשלומדים למבחן או אפילו בזמן קניות בסוף מגיעה לחדרי בריחה. ותמיד נשאלת השאלה, איך אני בוחר את חדר הבריחה הטוב ביותר מתוך מגוון כזה גדול? ריכזנו כאן כמה שאלות שיעזרו לך להחליט.

עם מי ללכת

ראשית, חשוב להחליט כמה חברים או קרובי משפחה הולכים לעזור לך למצוא את הדרך החוצה מן החדר. אפשר לפתור את החדר רק עם החבר הכי טוב שלך ואפשר להיכנס 8 אנשים ביחד. חלק מחדרי בריחה מיועדים ל2-5 אנשים, בעוד שאחרים מזמינים קבוצות של עד 14 אנשים (מושלמים עבור מסיבת רווקים/ות, ימי הולדת או אירועים עסקיים)

מה רמת קושי?

אין ספק, שחקנים מנוסים ירצו לבחור חדרי בריחה מאתגרים ולתת למוח שלהם לעבוד על חידות מורכבות עד הרגע האחרון. עם זאת, טירונים צריכים לשים לב רמת הקושי בבחירת משחק ההרפתקאות שלהם, אחרת הם יגיעו די מהר למבוי סתום ויצאו מהחדר קצת מאוכזבים.

מיקום חדר הבריחה?

המיקום חשוב לא פחות. נוח לבחור חדר קרוב לעבודה, לאוניברסיטה או למקום מגורים. מצד שני, חדר טוב מצדיק נסיעה גם קצת יותר ארוכה. מאחר וחדרי הבריחה לרוב ממוקמים במרכזי ערים, כדאי לברר על תחבורה ציבורית וחניונים קרובים בזמן ביצוע ההזמנה. חלק מחדרי הבריחה מספקים חניה חינם לרשותכם.

הזמנת חדר בריחה

מיותר לציין שצריך להזמין את חדר הבריחה המועדף עליך מראש. לילות וסופי שבוע הם ללא ספק זמני הבילוי הפופולרים ביותר. למרבה המזל, לכמעט כל חדרי בריחה יש מקום למחפשי הרפתקאות בשעות היום, דבר הנותן יתרון משמעותי עבור סטודנטים ואנשים עם שעות עבודה גמישות. הזמנת החדר מתבצעת דרך מערכות ההזמנה באינטרנט. 

חדרי בריחה אינם רק פתירת משימות היגיון ובדיקת יכולת הקשב שלך, אלא גם מקור מצוין למגוון רגשות. בעוד שבחלק מהחדרים, העיטורים הסוריאליסטי והמוסיקה האטמוספרית ממש עוצרים אותך, באחרים השחקן ממש מקבל הזדמנות לצחוק ביחד ועל חבריו.

מלבד להציע סוגים שונים של משימות, מעצבי משחקי הבריחה משתמשים בוריאציות שונות של נושאים. מקזינו, מקדש מצרי ובונקר, לימי הביניים, סיפורי אגדות וצוותי פריצה. בחלק מחדרי בריחה מיוצרת אווירה של יצירות ספרות וקולנוע ידועות.

דבר אחרון חשוב! בכניסה לחדר בריחה עליך להיות מוכן לפתור משימות מגוונות. חלק מהחידות יחזירו אותך חזרה למתמטיקה, גיאוגרפיה ופיזיקה של התיכון, בעוד שאחרות יגרמו לך ליצירת קשר לוגי בין אירועים בחדר ורק דרך עבודת צוות נכונה תגיע ההצלחה. 

דילוג לתוכן